Диета дружбы
Новые шаблоны для джумла
Stomatologická ordinace AKARA Clinic
Info
Stav Návrh interiéru
Rok 2024
Klient AKARA Clinic s.r.o.
Adresa Dolní Beřkovice 317
O projektu

Stomatologické ordinace AKARA Clinic v obci Dolní Beřkovice u města Mělník. Zubní klinika disponuje dvěma ordinačními místnostmi.

Interiér v půdoryse je rozdělen na několik části, které jsou provozně a logický rozvržené. Přední část je reprezentativní a určená pacientům - těmto prostorům bylo věnováno nejvíc úsilí v navrhování a projektování. Zadní část slouží jako zázemí pro personal s denní místnosti a šatnou. Mezi těmito částmi se nachází dělicí pás se zázemím pro pacienty, místnost sterilizace a místnost pro panoramatický rentgen - jsou to prostory, které nevyžadují denní osvětlení a musejí se nacházet poblíž ordinací a recepci.

Po vstupu do čekárny pacienti se ocitnou v pohodlném prostoru s recepci. Po obou stranách recepci jsou dvě stomatologické ordinace. Při návrhu byl kladen velký důraz na pohodlí pacientu, a cítem domácí uklidňující atmosféry. Dále byl kladen velký důraz na provozní aspekty a zjednodušení pracovních výkonu, a zkracení času zaměstnanců mezi ordinačními zákroky.

Interiér je laděn v klidných pastelových odstínech béžové barvy. Interiér je doplněn přírodním materiálem dubové dýhy, které se objevují v prostoru recepci v čekárně a dále material se opakuje v obou ordinacích jako propojující prvek.

V rámci projektu jsme měli za úkol navrhnout koncept, kompletní nové dispoziční řešení, vyřešit provoz a navrhnout interiér až do detailu. Dalším úkolem bylo vypracovat kompletní projektovou dokumentace včetně prováděcí dokumentace. Pro dosažení pěkného dispozičního řešení jsme museli zrušit nehodící polohu dvou existujících vstupů, a vytvořit nový centrální vstup skrz fasádu. Toto řešení vyvolalo potřebu obstarat řádné stavební povolení místo jednodušší změny účelu užívání stavby. Ale náš dokazali jsme to vyřešit v nejkratším čase.

Pro nas je to velice zajímavý adůležitý projekt, na který jsme hrdy a který by nemohl vzniknout bez velkých ambici a s hlavou ponoření do projektu investora, který si pro sebe a pacienty rozhodl vybudovat pohodlné pracovní prostředí.